Ball Hogg Teams 2020

2020 Fall Boys Teams

3rd Grade Academy

First name Last name
Jeremiah Perkins
Mason Woody
Mason Willis
Cooper Jones
Cam Dugan
Easton Dugan
Jaxon Wright
Jack Cox
Jacob Kosten
Jaxon Swalley
Sutton Weller
Coach Names
Darren Jones
Assistant Coach
Dave Weller
Team Mom
Denise Willis
Film
Tee Perkins

4th Grade Academy

Kyren Maguire
Aaron Henley
David Goltz
Jake Robinson
Connor Wuebbels
Brooks Madigan
Owen Manny
Roman Zambrencia
Drayden Cowens
Matty Fries
Johnny Mcdole
Coach Names
Derek Maguire
Assistant
Jeremiah Goltz
Team Mom
Sierra Maguire
Film
Scott Manny

5th Grade Select

First name Last name
Theo Talbott
Jeffery Hall
Jake Moore
Myles Butler
Braylon Cunningham
Hudson Parker
Nick Chiarodo
Michael Sapienza
Coach Names
Deiondre Riney
Assistant
Dezman Butler
Team Mom
Michelle Talbott

5th Grade Academy

Theo Talbott
Parker Lodgson
Carter Kallal
Jack Coleman
Dallys Jenkins
Landon Francis
Carter Robinson
Josiah Arnold
Jalyn Nguyen
Christian Swalley
Nolan Sturycz
Coach Names
Kenny Robinson
Assistant
Salim Arnold
Team Mom
Sarah Sturycz
Film

6th Grade Academy

First name Last name
Collin Dees
Eli Baggio
Jordyn Spiller
Cohen Dugan
Brody Cunningham
Isiah Laux
Rowan Weller
Austin Swalley
Avery Steward
Bryce Robinson
Dean Williams
Hayden Apotheker
Logan Anderson
James Johnson
Jordan Williams
Terrian Wallace
Demond Porter
Percy Norris
Justin
Brody Hasquin
Coach Names
Brandon Hogg
David Weller
Team Mom
Sara Baggio

7th Premier

Devaughn Ware
Harrison Scholl
Tyree Brister
Chris Brown
Ian Thomas
Jordan Boyd
Devin Fernandez
Miccah Butler
Oscar Patterson
Coach Names
Brandon Hogg
Assistant
Deiondre Riney
Team Mom
Lisa Scholl
Film
Lisa Scholl

7th Grade Select

Eiljah Zambrencia
Carter Whisenand
Eric Smith
Chris Brown
Macklin Belm
Kyler Koerkenmerer
Mareecus Benson
Tucker LIndstedt
Kortez Rupert
Aubrey Temple
Coach Names
Chris
Assistant
Demetrious Zambrencia
Team Mom
Patti Smith

7th Grade Academy

Max Weber
Jack Dutko
Nolan Robinson
Benji Bates
Chris Brown
Jackson Bohnenkamp
Brayden Wuebbels
Brayden Riney
Payton Podstawa
Aubrey Temple
TJ perkins
Coach Names
Chris Brown
Assistant
Team Mom
Kate Robinson

8th Grade Premier

Cameron Edwards
Armon Smith
David Cross
Clayton Lakatos
Gino Montgomery
Hassani Elliott
Montreal Stacker
Kameron Burnett
Solomon Talbott
Coach Names
Dre Riney
Assistant
Brandon Hogg
Team Dad
Kenneth Burnett
Film
Kenneth Burnett

8th Grade Select

Isaac Washington
Ian Kambarian
Devante Hyde
Alex Macias
Solomon Talbott
Arlandis Brown
Kobe Taylor
Greyson Rathgeb
Adam Ogden
Herbert Martin
Coach Names
Dre Riney
Assistant
Team Mom
Jamie Kambarian

8th Grade Academy

Gage Anderson
Jack Piening
Dax Goetten
Mukisa Randal
Calvin Dees
Conner Diekemper
Elijah Verning
Logan Fruend
Luke Robinson
Logan Gaertner

9th Grade Academy

Octavio Huerta
Malyk Spiller
Darius Williams
Landon Zawodniak
Troy Johnson
Jack Hadowsky
Brody Bechtold
Isaac Luitjohan
Alex Boyer
Elijah Grady
Coaches
Rob Grady
Assistant
Team Mom
Maria Huerta
Film

9th Grade Select

Bryce Spiller
Elijah Grady
Mario Brown
Donny Becker
Alex Boyer
Brody Bechtold
Landon Tindall
Jake Curry
Tre Foster
Vic Mcgill
Coaches
Assistant
Team Mom
Tracy Curry

2020 Fall Girls Teams

4th Grade Academy

Kayce Flannery
Avery McFarlin
Kendyll Steward
Haylee Cooper
Bella Riney
Serena Shapiro
Morgan Harris
Malone Grady
Coach Names
Doug Shapiro
Assistant
Rob Grady
Team Mom
Courtney McFarlin
Film

5th Grade Academy

Teagan Little
Violet Cruse
Kenzie Becker
Bristol Ellis
Amelia Hoppe
Lyric Walton
JaihynnRae Woods
Rileigh Henke
Nakia Mccottrell
Kami Gieseking
Coach Names
Rob Grady
Assistant
Team Mom
Danielle Henke
Film

6th Grade Select

Kaylee Spiller
Kaylee Hauschild
Sophie Shapiro
Jaleah Smith
Jenna Jones
Sasha Kelley
Madelyn Madison
Kennedy Gieseking
Allison Pruitt
Livia Young
Coach Names
Gary Spiller
Assistant
Amber Gieseking
Team Mom
Jennifer Hauschild
Film

6th Grade Academy

Kaleah Walker
Kennedy Gieseking
Katherine Kamp
Layne Wagner
Tinley Walker
Grace Huch
Allison Pruitt
Lexi Wilkinson
Liliana Lyons
Abilgail White
Coach Names
Amber Gieseking
Assistant
Team Dad
Matt Lyons
Film

7th Grade Academy

Kennah Barringer
Kylee Slayden
Avery Wampler
Tatum Shaw
Daisy Daughtery
Lily Henrichs
Peyton Ellis
Allie Weiner
Keely Windsor
Ava Skelton
Coach Names
Jamie Cavaness
Assistant
Team Mom
Film

7th Grade Select

Karley Call
Sammie Reifsteck
Addison Ringwald
Chole Gould
Haylee Clark
Bryn Helminger
Lily Forneris
Sophie Schroeder
Mia Semith
Lily Butler
Coach Names
Joe Semith
Assistant
Brandon Hogg
Team Mom
Bethany Call
Film

7th Grade Premier

Aryanna Anthony
Lainey McFarlin
Sophie Shapiro
Nyja Wiliams
Lily Butler
Haili Tart
Amelia Beer
Sophie Schroeder
Ava Skelton
Meredith Gray
Coach Names
Brandon Hogg
Assistant
Anthony Clark
Team Mom
Courtney Mcfarlin
Film

8th Grade Select

Blakely Hockett
Azalia Hoover
Meredith Habing
Paige Kleiboeker
Ellie Neath
Milla LeGette
Macie McNese
Zuri Walker
Coach Names
Assistant
Team Mom
Film

9th Grade Academy

Presley Parker
Alyse Brown
Olivia Kolnsberg
Kailynne Small
Danielle Newman
Ella Guerrero
Dmyjah Bolds
Ma’chilah Vinson
Carolyn Foster
Nayla Young
Ambria Waddy
Raylee Smith
Addison Burns
Coach Names
Assistant
Team Mom
Film